O uzdatnianiu wody

Nie jest tajemnicą, że stanowi ona dominujący składnik powierzchni naszej planety, a przy okazji aż 75% naszych ciał. Zapotrzebowanie na jej zużycie przez człowieka jest ogromne – nie tylko potrzebujemy około 2 litrów na jej dzienne spożycie, ale także jest niezbędna w codziennym życiu, w każdym budynku mieszkalnym. Nie zawsze można mieć jednak dostęp do czystej cieczy o odpowiednich parametrach – w większości ujęć komunalnych występuje problem z jakością medium, które jest nadmiernie chlorowane, by usunąć znajdujące się w nim bakterie. Problem generują także stare sieci przesyłowe, które wtórnie je zanieczyszczają. Z tego względu niezbędne jest uzdatnianie wody w domu za pomocą właściwego systemu. Dobranie odpowiedniej metody i stacji jest uzależnione od składu fizykochemicznego cieczy, dlatego oferta Watersystem obejmuje szereg urządzeń przeznaczonych do jej filtracji.

Dlaczego warto zainwestować w uzdatnianie wody

W wielu budynkach mieszkalnych istnieje realny problem z jakością cieczy, która płynie z instalacji. W zależności od jej twardości i pozostałych parametrów może powodować tak uciążliwe niedogodności, jak gromadzenie się kamienia i osadu w czajniku, pralce, bateriach łazienkowych i kuchennych oraz pozostałych urządzeniach, mających do czynienia z tym medium. Zbyt wysoki współczynnik twardości może doprowadzać do niszczenia instalacji grzewczych, armatury łazienkowej, a także podłączonych do instalacji urządzeń AGD. Wiele osób spotyka się z rdzawymi zaciekami, które są wynikiem zawartości żelaza oraz manganu. Dokuczać może również nieprzyjemny zapach chloru. Rozwiązaniem każdego z tych problemów są domowe stacje uzdatniania wody, które zmiękczają medium, poprawiając jego zapach, smak i właściwości.

Korzyści, z jakimi wiążą się systemy uzdatniania wody

Stosując domowe uzdatnianie wody osiągniemy wiele korzyści, które będą wyraźnie widoczne w życiu codziennym. Miękkie medium wniesie do życia świeżość oraz będzie się wiązało ze znacznymi oszczędnościami na przestrzeni lat. Już 1 mm kamienia przyczynia się do wzrostu zużycia energii aż o 10%, dlatego pozbywając się tego problemu można liczyć na mniejsze koszty. Korzyścią jest także ochrona rur, które nie będą już narażone na osadzanie się w nich kamienia, co doprowadza do zmniejszania ciśnienia i przepływu medium. Chroniona jest również armatura – dzięki skutecznie działającej stacji zniknie problem zniszczonych uszczelek, korozji oraz zatkanych dysz. Zalety będą także widoczne przy gotowaniu – zastosowanie systemu z węglem aktywnym sprawia, że ciecz ma poprawną barwę i jest o wiele smaczniejsza.

Kuchnia

Domowa stacja uzdatniania wody to czajnik wolny od uciążliwego, kamiennego osadu, błyszczące naczynia i zużycie o 35-45% mniej płynów do naczyń, przedłużone życie zmywarki, a także pozostałych urządzeń AGD – ekspresu do kawy, czajnika czy lodówki.

Łazienka

Przyjemność dla ciała – kąpiel w miękkiej wodzie to przyjemność bez używania kilogramów mydła, a skóra staje się gładka i elastyczna.Ochrona twarzy – golenie gładkie i przyjemne. Baterie umywalkowe oraz kabina natryskowa bez osadu.

Pranie

Zmiana parametrów medium za pomocą systemu filtrów wpłynie również na wydajność prania. Można znacznie zmniejszyć ilość zużywanych proszków i płynów do płukania – nawet do 70%, co jest kolejną oszczędnością. Pralka jest chroniona przed kamieniem, będącym główną przyczyną awarii tego sprzętu.

Instalacje

Kolejnym urządzeniem, którego żywotność zostanie przedłużona, jest podgrzewacz cieczy – dzięki braku kamienia jego zapotrzebowanie na energię zmniejszy się do 20%.

Zdrowie

Nie zapomnij o najważniejszym – stacja uzdatniania wody w domu to zdrowie Twoje i Twojej rodziny.