Myjnie samochodowe
Wysoka jakość wody ma istotny wpływ na funkcjonowanie oraz sukces myjni samochodowej. Potrzebna jest w bardzo dużych ilościach, ale równocześnie powinna spełniać odpowiednie parametry, które właścicielowi przyniosą oszczędności, a właścicielowi pojazdu satysfakcję, że pojazd jest czysty, błyszczący i nie da się na nim znaleźć żadnych zacieków, nie spłukanych środków chemicznych czy zwłaszcza resztek zanieczyszczeń.
Uzdatnianie wody dla myjni samochodowych
Jaka woda w myjni samochodowej?
Prawidłowe działanie myjni, w tym odpowiedni końcowy efekt w postaci czystego i błyszczącego pojazdu, to zadanie stacji uzdatniania wody. Aby uzyskiwać optymalną jakość mycia pojazdów, należy stosować do mycia zasadniczego wodę miękką. Pozwala to zużywać mniejszą ilość środków chemicznych oraz ograniczyć powstawanie białych plam na mytej karoserii.
Kolejnym etapem jest dokładne spłukanie samochodu wodą demineralizowaną. Na tę fazę mycia trzeba poświęcić więcej czasu, niż zwykle klienci to czynią, gdyż samo spłukanie powierzchniowe nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Należy dobrze spłukać pojazd od góry do dołu, nie zapominając przy tym o dokładnym wyczyszczeniu uszczelek, listew na drzwiach, lusterek i innych elementów. Mycie samochodów wodą demineralizowaną eliminuje konieczność jego wycierania. Woda demineralizowana nie zawiera wapnia, dlatego wysychając nie pozostawia białych plam.
Systemy odzysku wody w myjniach samochodowych
Stale rosnące ceny wody oraz świadomość ekologiczna wymuszają na użytkownikach myjni samochodowych stosowanie systemów oszczędzających jej zużycie. Jednym z takich rozwiązań są systemy odzysku wody w myjniach. System recyklingu pozwala na recykling części wody z mycia zasadniczego oraz mycia podwozia do ponownego użycia w procesie mycia.
Systemy recyrkulacyjne i oczyszczające składają się na wygodne w obsłudze urządzenie, które można z powodzeniem zastosować na każdym rodzaju stacji. Technologia pozwala odzyskać cenny płyn, po przefiltrowaniu go i usunięciu zanieczyszczeń ze ścieku. Ponowne wykorzystanie surowców to przepis nie tylko na stabilizację finansową, ale przede wszystkim większą troskę o środowisko naturalne.
Dozowanie środków chemicznych
W myjniach samochodowych powszechnie aplikowane są środki chemiczne, które służą do mycia pojazdów oraz wspomagają uzdatnianie wody. Do dozowania chemii do wody stosowane są pompy i stacje dozujące. Za ich pomocą w wodzie umieszczane są chemikalia korygujące jej parametry oraz środki zabezpieczenia instalacji przed korozją czy rozwojem mikroorganizmów.
Oferowane przez nas pompy dozujące dla myjni samochodowych charakteryzują się niezawodnością i precyzyjnym dozowaniem. W celu zapewnienia optymalnych parametrów pracy powinny być one dobierane indywidualnie w sposób fachowy i staranny do każdej instalacji. Nasi doradcy mogą pomóc w selekcji odpowiedniego rozwiązania dla danej myjni.
Typowe procesy stosowane w myjniach samochodowych
-
Filtracja mechaniczna (redukcja zanieczyszczeń mechanicznych, zabezpieczenie urządzeń i instalacji wodnej);
-
Zmiękczanie wody (redukcja twardości wody, ochrona i wydłużenie żywotności poszczególnych urządzeń);
-
Filtracja wody na węglu aktywnym (redukcja chloru, zanieczyszczeń, zmętnienia, zapachu);
-
Usuwanie żelaza i manganu (pozbycie się niepożądanej barwy oraz posmaku wody);
-
Odwrócona osmoza (usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, wytwarzanie ultra czystej wody przeznaczonej do mycia pojazdów);
-
Recykling wody (redukcja zużycia wody miejskiej);