Produkcja piwa

Biologiczne oczyszczanie BioGill
Zarządzanie ściekami przemysłu browarniczego może być tanie i proste, jeśli zdecydujesz się na zastosowanie systemu BioGill®. Daje on możliwość oszczędności, dzięki możliwości oczyszczenia ścieków na terenie zakładu, do poziomu spełniającego wymogi zrzutu. W ten sposób koszt transportu i zewnętrznych usług zostaje wyeliminowany. Systemy BioGilll® są łatwe w obsłudze, a ich instalacja jest szybka i prosta, dzięki czemu proces wdrożenia oczyszczania ścieków przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Zarządzanie ściekami browarniczymi
Systemy oczyszczania BioGill® są wyjątkowo skuteczne w obniżeniu poziomu biochemicznego zapotrzebowania na tlen (BZT), którego podwyższony poziom w ściekach browarniczych jest ogromnym problemem. Browary ponoszą wysokie koszty umów podpisanych z lokalnymi przedsiębiorstwami wodociągowo-kanalizacyjnymi za odprowadzenie ścieków o wysokim ładunku, płacą wysokie kwoty za transport ścieków poza zakład lub zmagają się z innymi problemami, związanymi z odorem i składowaniem ścieków na miejscu.

Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie
Najlepszymi naturalnymi dekompozytorami i recyklerami składników odżywczych są mikroorganizmy, stanowią skuteczną formę biologicznego oczyszczania ścieków. BioGill® jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie proekologicznych i zrównoważonych rozwiązań w przemyśle. Jednocześnie technologia ta pozwala wygenerować znaczące oszczędności w kosztach zrzutu oraz utylizacji ścieków.

Jak działa BioGill
W rdzeniu jednostki BioGill® znajduje się opatentowana struktura nano-ceramiczna, zwana „Gill”, która tworzy idealne środowisko do rozwoju i wzrostu biomasy — mikroorganizmów. System jest zaprojektowany tak, aby struktury nano-ceramiczne były rozmieszczone w licznych, zawieszonych pionowo pętlach, umożliwiając swobodny przepływ ścieków. Jedna strona każdej pętli ulokowana jest w sposób, który zapewnia jej stały fizyczny kontakt z bogatymi w składniki odżywcze dla biologicznego systemu ściekami. Druga zaś jest odkryta, aby mieć dostęp do pełnego tlenu powietrza, które maksymalizuje wzrost mikrobiologiczny, poprawiając wydajność metaboliczną biomasy.

Przepływ powietrza w pętlach
Spływające po powierzchni struktur nano-ceramicznych ścieki poddawane są procesom biologicznym, w których mikroby efektywnie „konsumują” znajdujące się w medium, rozpuszczone składniki odżywcze. Aktywność metaboliczna biomasy generuje konwekcyjny przepływ powietrza, które jest przesuwane w górę każdej pętli, dostarczając tlen i utrzymując biomasę w dobrej kondycji bez konieczności używania energochłonnych i kosztownych w eksploatacji dmuchaw czy aeratorów.
Korzyści

Oferowane przez nas systemy gwarantują dla przemysłu browarniczego znaczne oszczędności w kosztach odprowadzania ścieków oraz gwarantują spełnienie norm środowiskowych.

Nano-ceramiczna struktura sprzyja rozwojowi mikroorganizmów. Zadaniem tych pożytecznych drobnoustrojów jest biologiczne oczyszczanie ścieków

Systemy BioGil dostarczają składniki odżywcze, zapewniając w ten sposób środowisko bogate w tlen, perfekcyjne dla rozwoju biomasy.

Systemy BioGill ® są wszechstronne i skalowalne, idealne dla browarów o przepływie ścieków do ok. 1100 m3. Modułowa konstrukcja pozwala na zwiększenie instalacji o dodatkowe jednostki, w przypadku wzrostu produkcji, a co za tym idzie, objętości ścieków.

Oczyszczalnie ścieków browarniczych BioGill® to rozwiązanie naziemne, kompaktowe, bezwonne, łatwe w instalacji i nie wymagające dużej uwagi i czasu osoby nadzorującej pracę instalacji.
Oczyszczanie ścieków browarniczych
Ścieki docierające do biologicznej oczyszczalni BioGill powinny być poddane wcześniej oczyszczaniu mechanicznemu (usuwanie zawiesin i ciał stałych) oraz regulacji pH.
Za systemem BioGill® można również przewidzieć doczyszczenie ścieków np. w postaci filtrów.

Etap 1. Ścieki są pompowane do górnej części bioreaktora BioGill.
Etap 2. Ścieki są następnie rozpraszane na zapętlonych skrzelach i grawitacyjnie podawane w dół przez urządzenie.
Etap 3. Biomasa dokonuje samoczynnej optymalizacji, hodując najbardziej odpowiednie drobnoustroje do odżywiania się danymi ściekami. Wynikiem jest wytrzymała biomasa, bardziej odporna na obciążenia udarowe, tłuszcze, oleje i smary (FOG) oraz ścieki o wysokiej zawartości substancji organicznych.
Etap 4. Naturalna konwekcja powietrza, wynikająca z ciepła generowanego przez biomasę, zwiększa dopływ tlenu.
Etap 5. Oczyszczone ścieki opuszczają system BioGill z obniżonymi poziomami BZT, OWO, azotu i FOG.
Rozwiązania technologiczne
Dysponujemy trzema różnymi rozwiązaniami technologicznymi, sprawdź które najlepiej pasuje do potrzeb Twojego browaru.