Dlaczego uzdatniać wodę

Uzdatnianie wody

Nie jest tajemnicą, że stanowi ona dominujący składnik powierzchni naszej planety, a przy okazji aż 75% naszych ciał. Zapotrzebowanie na jej zużycie przez człowieka jest ogromne – nie tylko potrzebujemy około 2 litrów na jej dzienne spożycie, ale także jest niezbędna w codziennym życiu, w każdym budynku mieszkalnym. Nie zawsze można mieć jednak dostęp do czystej cieczy o odpowiednich parametrach – w większości ujęć komunalnych występuje problem z jakością medium, które jest nadmiernie chlorowane, by usunąć znajdujące się w nim bakterie. Problem generują także stare sieci przesyłowe, które wtórnie je zanieczyszczają. Z tego względu niezbędne jest uzdatnianie wody w domu za pomocą właściwego systemu. Dobranie odpowiedniej metody i stacji jest uzależnione od składu fizykochemicznego cieczy, dlatego oferta Watersystem obejmuje szereg urządzeń przeznaczonych do jej filtracji. Dzięki temu możliwe jest przez nas spełnienie wymagań stawianych wodzie do picia.  (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 kwietnia 2010  zmieniające rozporządzenie w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
  

Dlaczego warto zainwestować w uzdatnianie wody

W wielu budynkach mieszkalnych istnieje realny problem z jakością cieczy, która płynie z instalacji. W zależności od jej twardości i pozostałych parametrów może powodować tak uciążliwe niedogodności, jak gromadzenie się kamienia i osadu w czajniku, pralce, bateriach łazienkowych i kuchennych oraz pozostałych urządzeniach, mających do czynienia z tym medium. Zbyt wysoki współczynnik twardości może doprowadzać do niszczenia instalacji grzewczych, armatury łazienkowej, a także podłączonych do instalacji urządzeń AGD. Wiele osób spotyka się z rdzawymi zaciekami, które są wynikiem zawartości żelaza oraz manganu. Dokuczać może również nieprzyjemny zapach chloru. Rozwiązaniem każdego z tych problemów są domowe stacje uzdatniania wody, które zmiękczają medium, poprawiając jego zapach, smak i właściwości.

Korzyści, z jakimi wiążą się systemy uzdatniania wody

Stosując domowe uzdatnianie wody osiągniemy wiele korzyści, które będą wyraźnie widoczne w życiu codziennym. Miękkie medium wniesie do życia świeżość oraz będzie się wiązało ze znacznymi oszczędnościami na przestrzeni lat. Już 1 mm kamienia przyczynia się do wzrostu zużycia energii aż o 10%, dlatego pozbywając się tego problemu można liczyć na mniejsze koszty. Korzyścią jest także ochrona rur, które nie będą już narażone na osadzanie się w nich kamienia, co doprowadza do zmniejszania ciśnienia i przepływu medium. Chroniona jest również armatura – dzięki skutecznie działającej stacji zniknie problem zniszczonych uszczelek, korozji oraz zatkanych dysz. Zalety będą także widoczne przy gotowaniu – zastosowanie systemu z węglem aktywnym sprawia, że ciecz ma poprawną barwę i jest o wiele smaczniejsza.

Kuchnia

Domowa stacja uzdatniania wody to czajnik wolny od uciążliwego, kamiennego osadu, błyszczące naczynia i zużycie o 35-45% mniej płynów do naczyń, przedłużone życie zmywarki, a także pozostałych urządzeń AGD – ekspresu do kawy, czajnika czy lodówki.

Łazienka

Przyjemność dla ciała – kąpiel w miękkiej wodzie to przyjemność bez używania kilogramów mydła, a skóra staje się gładka i elastyczna.Ochrona twarzy – golenie gładkie i przyjemne. Baterie umywalkowe oraz kabina natryskowa bez osadu.

Pranie

Zmiana parametrów medium za pomocą systemu filtrów wpłynie również na wydajność prania. Można znacznie zmniejszyć ilość zużywanych proszków i płynów do płukania – nawet do 70%, co jest kolejną oszczędnością. Pralka jest chroniona przed kamieniem, będącym główną przyczyną awarii tego sprzętu.

Instalacje

Kolejnym urządzeniem, którego żywotność zostanie przedłużona, jest podgrzewacz cieczy – dzięki braku kamienia jego zapotrzebowanie na energię zmniejszy się do 20%.

Zdrowie Nie zapomnij o najważniejszym – stacja uzdatniania wody w domu to zdrowie Twoje i Twojej rodziny.